Ar žinai, kaip teisingai prižiūrėti akumuliatorių?

Akumuliatoriaus svarba ir priežiūra

 

Kas yra akumuliatorius?

Turbūt visi, kas vairuoja automobilį, galėtų atpažinti akumuliatorių savo transporto priemonėje. Akumuliatorius yra didžiulė pakraunama baterija, kuri maitina elektra automobilio sistemas, kol variklis neužkurtas. Kitaip sakant, klausantis muzikos neužkurtame automobilyje, energiją suteikia būtent akumuliatorius. O pagrindinis jo darbas – starterio maitinimas. Be šio veiksmo, automobilis neužsives.

 

Kodėl akumuliatorius gali išsikrauti?

Išsikrovimo priežasčių gali būti ne viena. Tai gali būti aplaidus rūpinimasis savo automobiliu arba problemos elektrinėje automobilio dalyje, kai kuris nors agregatas pastoviai eikvoja akumuliatorių. Tačiau, priežasčių gali būti ir daugiau:

  • Trumpos kelionės – per jas akumuliatorius nespėja pasikrauti
  • Oksiduoja arba nepriveržti gnybtai („klemos“) – jungtys turi būti švarios ir tvirtai prijungtos, nes dėl rūdžių akumuliatorius gali nepasikrauti
  • Netinkamai veikiantis generatorius – toks generatorius nepakrauna akumuliatoriaus
  • Susidėvėjęs akumuliatorius – jį reikia keisti, nes jis nebeturi galios rezervo
  • Netvarkinga elektros laidų instaliacija
  • Palikti veikti elektriniai įtaisai

 

Kaip prižiūrėti akumuliatorių ir prailginti jo tarnavimo laiką?

Kiekvienas akumuliatorius gali tarnauti skirtingą laiko tarpą. Dažniausiai tai priklauso nuo to, kaip eksploatuojamas automobilis. Įprastas akumuliatoriaus tarnavimo laikas yra apie 4-5 metus, tačiau tinkamai jį prižiūrint, šį laiką galima ir prailginti. Specialistai pataria kas pusę metų, periodiškai patikrinti ir jeigu reikia, nuvalyti kontaktinius kabelius (gnybtus), bei padengti specialiu tepalu, taip juos apsaugant nuo korozijos. Taip pat, reiktų tikrinti ir akumuliatoriaus voltažą. Tokiomis pat sąlygomis reguliariai matuojant akumuliatoriaus įtampą ir pastebint nuolatinį įtampos mažėjimą galite laiku išvengti akumuliatoriaus išsekimo ir/ar automobilio neužvedimo. Nepastebėję įtampos kritimo galite įsitikinti. kad jūsų automobilyje visa elektronika veikia, kaip priklauso ir niekas nenaudoja akumuliatoriaus energijos neperstojamai. Neretai pamirštamas dalykas, kad dažnos trumpos kelionės yra ne pats geriausias draugas jūsų akumuliatoriui, kadangi, važiuojant trumpą atstumą automobilio generatorius nespėja atstatyti variklio užvedimo metu sunaudotos energijos, todėl ilgainiui jis gali išsekti. Norint to išvengti, rekomenduojama akumuliatorių periodiškai įkrauti įkrovikliu prieš žiemą arba pagal poreikį.

Siųsti nuorodą draugui