Kokias žiemines padangas rinktis?


Daugelis vis dar gyvena praėjusių ar ateinančių atostogų nuotaikomis ir dažniausiai vasarinių padangų neskuba keisti iki lapkričio pirmosios termino. Mes, JUTOJE, padangų sezonui jau pradėjome ruoštis vasaros viduryje, kad galėtume savo klientams pasiūlyti platų asortimentą.

Artėjant padangų keitimo sezonui, daugelis vairuotojų dažnai pasimeta suintensyvėjusiame padangų reklamos sraute ir nežino, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, kaip išsirinkti kokybišką, poreikius atitinkantį gaminį. Mūsų padangų ekspertai pasidalino savo patirtimi ir žiniomis su JUMS info žurnalu, kuriame buvo aptarta, kodėl vis dėlto yra verta investuoti į kokybiškas padangas?

JUTOS patarimas renkantis žiemines padangas būtų negailėti pinigų kokybiškiems gerai pasaulyje žinomų gamintojų produktams, nes šaltuoju metu keliuose būna daug nenumatytų pavojingų sąlygų. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tarp kieto ir minkšto gumos mišinio bei dygliuotų padangų? Esminis aspektas renkantis padangas – gyvenamoji vieta ir keliai, kuriais dažniausiai yra važinėjama.

Jei yra gyvenama užmiestyje ir dažnai tenka susidurti su prastai prižiūrimais, apledėjusiais bei snieguotais keliais arba kitaip, kaimo keliais, verta pagalvoti apie dygliuotas žiemines padangas. Tokio tipo padangų važiuojant apledėjusiu keliu stabdymo kelias yra trumpesnis, palyginti su kieto ir minkšto mišinio padangomis, su jomis lengviau pajudėti esant apledėjusiai įkalnei, tokios padangos stabilesnės važiuojant vingiuotais keliais. Tik nereikėtų pamiršti, kad daugelyje Europos šalių dygliuotos padangos yra draudžiamos, tad planuojantiems keliones į Vakarų Europos šalis tokios padangos netiks. Tai pat tokios padangos yra triukšmingesnės.

Alternatyva dygliams – minkšto mišinio padanga. Šios padangos puikiai tvarkysis su snieguotais ir apledėjusiais keliais, tačiau pasižymi kiek prastesnėmis savybėmis važiuojant sausa ir šlapia kelio danga.

Gyvenantiems mieste, kur keliai yra prižiūrimi, tai pat daug laiko praleidžiantiems keliaujant magistraliniais keliais ar vykstantiems į užsienį, patarčiau rinktis kieto gumos mišinio padangas. Šių padangų prastesnis sukibimas su slidžia kelio danga, tačiau jos geriausiai elgsis sausame ar šlapiame kelyje.

Siųsti nuorodą draugui