Tinkama akumuliatorių priežiūra reikalinga ir žiemą, ir vasarą

Tinkama akumuliatorių priežiūra reikalinga ir žiemą, ir vasarą


Ar žinote, kad net ir visiškai nenaudojamas akumuliatorius savaime išsikrauna? O „nenaudojamo“ automobilio, motociklo, sodo traktoriuko ar kemperio akumuliatorius dažnai maitina bent vieną elektros prietaisą – pvz. laikrodį ar signalizaciją?

Tinkamai prižiūrėdami akumuliatorių, laiku įkraudami ir nepalikdami ilgam laikui be priežiūros, galite ženkliai prailginti akumuliatoriaus veikimo laiką ir išvengti daugybės su tuo susijusių problemų.

JUTA akumuliatorių skyriaus vadovas R. Kalašinskas pabrėžia, kad tai aktualu tiek sezoninės technikos (motociklų, valčių, sodo traktoriukų, kemperių) turėtojams, tiek ir kiekvienam šiuolaikiniam automobilio vairuotojui. Vis didėjant elektronikos prietaisų ir funkcijų skaičiui automobiliuose, jiems reikalingas elektros lygis ženkliai išauga, o važiuojant neilgais atstumais, dažnas akumuliatorius tiesiog nėra pakankamai įkraunamas ir gali nebeužvesti automobilio šaltą žiemos rytą.


Siekiant išvengti nemalonių netikėtumų, JUTA akumuliatorių skyriaus vadovas R. Kalašinskas pataria skirti dėmesio tinkamai akumuliatoriaus priežiūrai, jį reguliariai įkrauti, o ilgiau nenaudojamos technikos nepalikti likimo valiai. Renkantis akumuliatoriaus kroviklį R. Kalašinskas siūlo atkreipti dėmesį į šiuos pagrindinius aspektus:

-          Kroviklio pritaikomumas ir universalumas. Daugelis pažangių mikroprocesoriumi valdomų kroviklių gali pritaikyti krovimo parametrus priklausomai nuo akumuliatoriaus poreikio, suteikdami galimybę krauti tiek motociklams, tiek lengviesiems automobiliams skirtus akumuliatorius. Renkantis kroviklį būtina atkreipti dėmesį, ar krovikliu galima įkrauti jūsų turimo tipo akumuliatorius (pvz. AGM, GEL, WET, MF) bei jo maksimalią kraunamąją galią, kuri nulemia krovimo laiko trukmę. Rekomenduojma kroviklio galingumą rinktis pagal formulę: turimo akumuliatoriaus talpa Ah / 10, pavyzdžiui populiariausiems 74 Ah akumuliatoriaus rekomenduojama rinktis 7A kroviklį.

-          Jei akumuliatorių krovimas nėra jūsų kasdienybė ir nenorite visą vakarą budėti prie akumuliatoriaus jam besikraunant, siūlome rinktis Švedijos kompanijos CTEK gaminamus automatinius kroviklius, kurie patys atlieka akumuliatoriaus būklės patikrą (įvertina, ar jį galima krauti), automatinę desulfataciją, naudoja specialią patentuotą sistemą jų atnaujinimui ir, baigę krovimo procesą, automatiškai persijungia į palaikymo režimą. CT5 Time to Go kroviklis net parodo kiek laiko liko iki akumuliatoriaus krovimo proceso pabaigos!

-          Taip pat siūlome atkreipti dėmesį ir į kroviklio funkcijas. CTEK MXS serijos (MXS 5.0, MXS 7.0, MXS 10) krovikliai turi AGM akumuliatorių krovimo funkciją, RECOND (visiškai išsikrovusių akumuliatorių įkrovimo funkciją), SUPPLY (naudojama išlaikyti akumuliatoriaus įkrovimo lygį vykdant automobilio remonto darbus). Taip pat labai naudinga automatinė temperatūros kompensavimo funkcija, kuri keičia įkrovimo įtampą priklausomai nuo aplinkos temperatūros ir užtikrina optimalų įkrovimą labai žemose ir labai aukštose temperatūrose.

-          Ilgaamžiškumas. Pasirinkę CTEK produkciją, galėsite būti tikri dėl kroviklio kokybės bei tinkamo jo garantinio aptarnavimo. Daugumai CTEK kroviklių taikomas 5 metų garantinis terminas įrodo, jog kroviklis, kaip ir tinkamai prižiūrimas akumuliatorius, gali būti ilgaamžis!


JUTA – akumuliatoriai, padangos, detalės visoje Lietuvoje.

Daugiau informacijos www.juta.lt
Tel.: +370 700 55880
info@juta.ltNežinote, koks akumuliatorius tinkamiausias jūsų automobiliui? Reikia konsultacijos renkantis kroviklį? Užduokite klausimą Klauskite specialistoskiltyje.

Siųsti nuorodą draugui